Izgradnja prvog Marriott hotela u BiH

U velikoj sali Općine Centar u petak, 23. maja 2014. godine potpisan je franšizni ugovor između predstavnika LAKE d.o.o. Sarajevo i brenda Marriott International za izgradnju hotelskog kompleksa na Skenderiji.
Izgradnja prvog Marriott hotela u BiH

U prisustvu načelnika Općine Centar Dževada Bećirevića koji je bio domaćin, ugovor su potpisali Nedžad Bubica, direktor LAKE d.o.o. kao investitor projekta i Ivica Čačić, potpredsjednik Marriotta za razvoj za Istočnu Evropu i Balkan. Potpisivanju sporazuma su također prisustvovale visoke zvanice iz zemlje i inostranstva, predstavnici partnerskih banaka te predstavnici Federacije BiH i Kantona Sarajevo. U ime Općine Centar, osim načelnika Bećirevića, prisustvovali su i Nedžad Ajnadžić, predsjedavajući Općinskog vijeća Centar zajedno sa vijećnicima.

Vrijednost projekta iznosi 10 miliona eura i otvaranje hotela ''Courtyard by Marriott'', na uglu ulica Skenderija i Hamdije Kreševljakovića, planirano je za maj naredne godine. Projekt je uradila londonska firma ''Scott and Brownrigg''.

Općina Centar je izdala građevinsku dozvolu za izgradnju ovog hotelskog kompleksa sa 130 soba i dva apartmana. Ovo je ujedno i prvi svjetski hotelski brend koji ulazi na bosanskohercegovačko tržište u posljednjih dvadeset godina. Prije potpisivanja ugovora načelnik Bećirević je prisutnima kazao da je veliko zadovoljstvo što je jedan svjetski brend došao na područje općine Centar. -Ovaj projekt zasigurno će pomoći razvoju turizma, a Općina Centar ima namjeru nastaviti partnerstvo sa svim budućim domaćim i stranim ulagačima, sve s ciljem poboljšanja poslovnog ambijenta i uslova življenja naših građana– istakao je Bećirević.

Ivica Čačić je kazao da je Marriott izuzetno zadovoljan što se uspio etablirati i potpisati novi projekt u regiji. -Više od pet godina smo tražili partnera s kojim ćemo pokrenuti projekt u BiH i drago nam je da smo pronašli LAKE kao korporaciju za koju smo ustanovili da zadovoljava sve naše kriterije. To je partner sa kojim rado potpisujemo prvi projekt i iskreno se nadamo da će to, kao i u ostalim zemljama regije, biti samo početak naše dugoročne saradnje- rekao je Čačić. 

05.05.2025.
HIT PREDSTAVA „ĐUROLOGIJA“ U DOMU MLADIH
Sutra podjela besplatnih ulaznica za građane
05.05.2025.
DELEGACIJA OPĆINE POLOŽILA CVIJEĆE
Dan sjećanja na ubijenu djecu opkoljenog Sarajeva
05.05.2025.
OBILJEŽAVANJE „Dana Općine Centar Sarajevo”
Program za utorak, 6. maj 2025. godine
Više vijesti