CENTAR ZA MLADE

Na Bjelašnici predstavljene aktivnosti sekcija Centra za mlade

Pod pokroviteljstvom Općine Centar, Javna ustanova Centar za kulturu Sarajevo (Jelića 1) i Centar za mlade Gorica (Avde Jabučice 52) po drugi put su organizovali druženje i prezentaciju njihovih projekata za mlade, koje je održano 21. juna 2012. godine u Javorovom dolu na Bjelašnici u prelijepom ambijentu ''Kamenog amfiteatra''.
Na Bjelašnici predstavljene aktivnosti sekcija Centra za mlade

Uz cjelodnevno druženje mladi članovi sekcija i klubova (škole klavira, gitare, plesa, pjevanja, klasičnog baleta, književni klub, likovna škola...) koji djeluju u Centru za kulturu i Centru za mlade Gorica (čiji je osnivač Općina Centar) predstavili su svoje aktivnosti.

Amfiteatar, čija su scena i sjedišta izgrađeni u bijelom kamenu, smješten je u dolini i okružen ljepotama Bjelašnice. Osim prezentacije odličnih projekata, djeca i mladi su imali dovoljno vremena za ugodno druženje u prirodi. Ovom druženju na Bjelašnici prisustvovala je i Zakira Šero, pomoćnica načelnika Općine Centar za obrazovanje, kulturu i sport.

24.06.2026.
MJESNA ZAJEDNICA „BREKA“
U toku radovi na sanaciji stepeništa
24.06.2026.
UTVRĐIVANJE PRIORITETA ZA FINANSIRANJE IZ OPĆINSKOG BUDŽETA
Poziv za dostavu prijedloga komunalnih projekata za Nacrt budžeta Općine Centar
23.06.2026.
VRIJEDNOST RADOVA IZNOSI 664.836,49 KM
Počeli radovi na sanaciji šetnice u Ulici Muhameda Kantardžića
Više vijesti