U parku Hastahana održan Porodični dan

Na ledenoj plohi u parku Hastahana na Marijin dvoru, a pod pokroviteljstvom Općine Centar, u subotu, 11 februara 2017. godine održana je manifestacija Porodični dan, gdje je nadležna općinska služba u saradnji sa Centrom za kulturu pripremila bogat kulturno-zabavni i sportski program za sve uzraste.
U parku Hastahana održan Porodični dan

Naime, u vremenu u kojem živimo porodica sve više gubi na svojoj primarnoj ulozi i značaju, a sa ciljem podsjećanja na istinske vrijednosti porodice i ukazivanja na značaj koji zauzima u društvu Općina Centar je priredila pomenutu manifestaciju.   Prema utvrđenom rasporedu bilo je omogućeno besplatno klizanje za roditelje i djecu, kao i sve zainteresirane građane Sarajeva koji su posjetili manifestaciju. Za dobro raspoloženje mališana pobrinuli su se klovnovi i maskote, te aktivnost Face paintinga koja je na njihovim licima ostavljala tragove omiljenih crtanih likova. U kulturno-zabavnom programu, koji je trajao od 11 do 14 sati, na pozornici parka Hastahana predstavili su se učenici osnovnih škola iz Centra izvođenjem muzičkih kompozicija, zatim polaznici škola gitare i pjevanja iz Centra za mlade na Gorici, kao i djeca iz Dječijeg doma na Bjelavama i članovi Muzičke radionice „Note“ iz Sarajeva, te Latif Moćević koji je predstavio muzičke numere sa svog novog albuma dječijih pjesama pod nazivom „Hvala mama“. Polaznici škola glume i plesa te Književnog kluba, također iz Centra za mlade izveli su performanse odnosno predstavili su svoje radove.

 

U okviru planiranog sportskog programa članovi Klizačko-koturaljskog kluba „Bosna“ učestvovali su u utrkama na ledenoj plohi na stazama od 50, 100 i 150 metara, a za učenike osmih i devetih razreda iz 11 osnovnih škola iz Centra održano je takmičenje u brzom klizanju. Najmlađi članovi hokejaških klubova „Medvjedi“, „Vukovi“ i „Bosna“ odigrali su revijalne hokejaške utakmice. Pobjednicima pomenutih sportskih takmičenja pomoćnica općinskog načelnika za obrazovanje, kulturu i sport Zakira Šero uručila je prigodne nagrade.

 

Savjetnik općinskog načelnika Mustafa Resić kazao je da Općina Centar rado podržava projekte koji za cilj imaju okupljanje i druženje te da će to nastaviti i u budućnosti.

 

-Želim u ime načelnika Općine Centar dr. Nedžada Ajnadžića i u ime rukovodstva Općinskog vijeća pozdraviti naše sugrađane koji su nam iskazali zadovoljstvo i podržali ovakvu gradsku manifestaciju. Uz muziku, danas na ovako lijepom danu okupljaju se djeca iz vrtića i osnovnih škola zajedno sa roditeljima kako bi prisustvovali Porodičnom danu. Od 9. decembra 2016. godine ovdje je otvorena ledena ploha za sve naše građane, a pokazalo se da je ovo bilo mjesto susreta, radosti, ljubavi i dobrih poruka. Dakle, više od dva mjeseca imamo ovu ledenu instalaciju koja završava 14. februara, ali vjerujem da će i naredne zime biti otvorena za sve posjetioce koji vole klizanje, istakao je Resić.

 

Dopredsjedavajući Općinskog vijeća Sulejman Haljevac naglasio je da glavnom gradu Bosne i Hercegovine treba više ovakvih manifestacija, a da je Općina Centar spremna biti partner u njihovoj organizaciji.

 

-U proteklih 60 dana park Hastahana bio je centar zbivanja u Sarajevu. Imali smo organizirane kreativne radionice, druženja, djeca su učila klizati uz dobru zabavu i muziku. Ova manifestacija je poklon građanima od Općine Centar, dodao je Haljevac.

 

U ime Općine Centar manifestaciji su prisustvovali i savjetnik općinskog načelnika Bećir Sirovina, pomoćnik općinskog načelnika za Civilnu zaštitu Vahid Bećirević i njegovi saradnici, dopredsjedavajući Općinskog vijeća Mustafa Mulić i v
03.02.2026.
VRIJEDNOST RADOVA IZNOSI 548.525,00 KM
Počeli radovi na popločavanju Gajevog trga
03.02.2026.
JAVNI POZIV ZA DODJELU SREDSTAVA
Općina Centar finansijski podržava mobilnost mladih
03.02.2026.
JAVNI POZIV OSTAJE OTVOREN TOKOM CIJELE GODINE
Na račune 24 porodilje uplaćene jednokratne novčane pomoći
Više vijesti