Nakon što kolegij Općinskog vijeća usvoji poslovnik sjednice će se moći pratiti uživo putem youtube kanala

S obzirom na izražen interes javnosti i sve veći broj upita građana o audio-video prijenosima sjednica Općinskog vijeća izdajemo sljedeće saopštenje za javnost:
Nakon što kolegij Općinskog vijeća usvoji poslovnik sjednice će se moći pratiti uživo putem youtube kanala

Općinska administracija, odnosno Služba za javne nabavke, zajedničke poslove i informatiku, po nalogu općinskog načelnika, stvorila je sve neophodne tehničke pretpostavke da se sjednice direktno prenose putem zvaničnog youtube kanala Općine Centar, te tako budu dostupne zainteresovanim građanima.

 

Međutim, kolegij Općinskog vijeća bio je dužan donijeti poslovnik koji će tretirati ovu oblast i detaljno definisati uslove prijenosa sjednica, ali to do sada nije učinjeno, te se zbog toga sjednice i dalje ne prenose.

 

Načelnik Općine Centar dr. Nedžad Ajnadžić uputio je dopis predsjedavajućoj Vijeća Karolini Karačić i svim članovima kolegija sa apelom da ovo tijelo uvrsti ovu tačku na razmatranje i usvajanje kako bi se stvorila i posljednja pretpostavka, te prijenosi sjednica započeli emitirati i bili na uvidu široj javnosti.

06.02.2026.
CENTAR ZA SPORT I REKREACIJU
Besplatan aerobik za žene tri puta sedmično
06.02.2026.
JEDNOKRATNA NOVČANA POMOĆ U 2026. GODINI
Poziv boračkoj populaciji za ostvarivanje prava
06.02.2026.
EVROPSKA KUĆA KULTURE I NACIONALNIH MANJINA
Održana promocija knjige „Sve o čemu smo pričali“ Suade Arnautović
Više vijesti