U POVODU DANA OPĆINE CENTAR

Prvi basket turnir “Memorijal Boraca Zlatišta”

Soukbunar je već decenijama iza nas rasadnik košarkaških talenata, a mnogi od stanovnika ovog sarajevskog naselja, napravili su zavisne košarkaške karijere, kako u Bosni i Hercegovini, tako i u inostranstvu.

Upravo zbog toga, odlučeno je da se, uz futsal turnir koji postoji već tri godine, u subotu 14. maja, održi i basket turnir na lokalitetu Soukbunara, na novoizgrađenom basket igralištu.

 

U ime organizatora Odreda „Soukbunar“ turnir su zvanično otvorili Remzija Aljević i Bahudin Lendo.

 

 

Na Memorijalu učestvuje osam ekipa, podijeljenih u dvije grupe, a sa posebnim ponosom ističemo kako se na Memorijal prijavila i jedna ženska ekipa i to sestre Alispahić, koje već godinama sa dosta uspjeha nose dres ŽKK Play-off, sa kojim su prije nekoliko dana osvojile i naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

 

 

Također, bit će podijeljene i nagrade za prvo, drugo i treće mjesto, kao i za najboljeg basketaša turnira.

 

 

Također, u okviru Memorijala, bit će odigrani i revijalni susret između Udruženje Pomozi.ba i domaće ekipe “Basket Soukbunar”.

 

 

Zatvaranje turnira će uveličati i ministar kulture i sporta Kantona Sarajevo Samir Avdić.

11.07.2025.
U BUDŽETU OBEZBIJEĐEN IZNOS OD 50.000 KM
Objavljena preliminarna rang lista kandidata za sportske stipendije
11.07.2025.
OPĆINA CENTAR SUFINANSIRA PROJEKAT SA 63.164 KM
Načelnik Mandić potpisao ugovore za sufinansiranje energetske efikasnosti
Više vijesti