U REŽIJI MARIA DRMAĆA

Predstava „Karius i Baktus“ uskoro na teatarskoj sceni Jelićeve

U koprodukciji „Centra kulture i mladih Općine Centar“ i Udruženja dramskih glumaca „Mundo Mondo“ u pripremi je predstava za djecu „Karius i Baktus“ po tekstu nastalom po motivima istoimenog romana norveškog autora Thorbjørn Egnera, a u režiji Maria Drmaća.

„Karius i Baktus“ je predstava koja će na zabavan i djeci primjeren način pokazati zašto je bitno u najranijem dobu započeti sa adekvatnom oralnom higijenom. Glavni likovi, šaljivih imena Karius i Baktus, analogno riječima karijes i bakterija, žive u ustima djevojčice Maje. 

U predstavi igraju Alma Merunka kao zubarica, te Adis Omerović i Armin Omerović kao Karius i Baktus. Autorski tim predstave čine kostimografkinja Vanja Ciraj – Džudža i koreografkinja Belma Čečo Bakrač. Izradu scenografije potpisuju Mediha Džambegović i Adis Karišik, a dizajn plakata Almir Gusić.

Realizaciju predstave finansijski su podržali Općina Centar, Grad Sarajevo, Federalno ministarstvo kulture i sporta i Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo.

16.01.2026.
ELEKTRONSKI POTPIS DOSTUPAN GRAĐANIMA OPĆINE CENTAR
Novi RA ured ovjeritelja IDDEEA-e otvoren u Općini Centar
15.01.2026.
OBAVJEŠTENJE OIK CENTAR SARAJEVO
Angažman tehničkog osoblja u izbornom procesu
13.01.2026.
POVEĆANI IZNOSI NOVČANE POMOĆI
Projektom „Hljeb i mlijeko za penzionere“ obuhvaćena 403 korisnika
Više vijesti